Site Overlay

Jak se vyrovnat s rozchodem s partnerkou

Žádný rozchod není pro nikoho z nás snadný. Ať už se rozhodnete Vy sám, nebo Vás k vodě pustí Vaše partnerka, je na čase úplně vysadit. Pokud jste spolu sdíleli delší čas a nešlo jen o náhodnou známost, rozhodně neplánujte rychlé seznámení s někým jen kvůli pomstě. Každý neseriózní vztah postavený na negativních emocích směřuje k dalšímu utrpení a obrátí se nakonec proti Vám. Možná by Vám pomohly osvědčené recepty těch, co již mají podobnou zkušenost za sebou.
jedna plus jeden

Vakuum

Jedním z projevů čerstvého rozchodu je pocit prázdnoty. Jakéhosi vakua. Když promluvíte, vrací se k vám jen vaše řeč v podobě echa, nemáte žádnou odezvu a zpětnou vazbu na vlastní slova ani činy. To je však nejvhodnější okamžik k tomu v poklidu se posadit, uvařit si šálek kávy, čokolády nebo čaje a vychutnat si kromě horkého nápoje i své vlastní já. Samota nemusí být někdy tíživá a v tu chvíli si zrekapitulujte své vlastní úspěchy. Mohou to být třeba i drobnosti, malicherné „nesmysly“, mezi něž lze považovat i docela hloupé, přitom velmi zásadní vědomí: „Já jsem“.
křížky na rukou

Pište si poznámky

Stává se, že v takové chvíli vás napadnou zajímavé myšlenky a vyplatí se svou retrospektivu zachytit na papír nebo do počítače. Je to svým způsobem rituál, ale zabírá. Popisujte své příjemné prožitky, proložte je fotkami, to špatné hoďte za hlavu, nestojí za to se tím trápit. Dobře pochopená a zpracovaná minulost je klíčem k pozitivní budoucnosti.

Odpouštějte

Většina lidí má tendenci na ublížení reagovat odplatou. To je však obrovská chyba, tím se jen roztáčí spirála nenávisti a zbytečně se tím oslabuje vaše duše, vaše vědomí. Umění odpouštět druhým, ale i sám sobě, je jednou z nejvyšších duchovních forem vyjádření kvality lidského života. Odpouštěním se také čistí vaše aura, a jestliže dokážete být nad věcí, stoupnete v ceně nejen u sebe, ale i u budoucích partnerek, které tuto kvalitu z vašeho nitra jistě vycítí.

3/5 - (2 votes)